Úvodní stránka » Co nabízíme? » Maralí kořen

Maralí kořen

(Radix leuzea carthamoides)

   Maralí kořen pochází původně z jižní Sibiře, dobře se ale pěstuje i v našich podmínkách. Přesnější název rostliny je parcha saflorová či leuzea, známější je však pod názvem maralí kořen - pojmenování vzniklo podle jihosibiřských jelenů maralů, kteří maralí kořen rádi pojídají. Maralí kořen má vzhled podobný bodláku, dosahuje výšky 1m i více a kvete světle až růžově fialovými květy.

   Svými účinky se hodně podobá ženšenu - působí proti stresu a zlepšuje adaptaci organismu na něj, pomáhá při rekonvalescenci, snižuje únavu a celkově organismus posiluje. Maralí kořen pomáhá též léčit poruchy erekce a impotenci a má afrodiziakální účinky - přišli na to sibiřští obyvatelé, kteří vypozorovali, že jelen maral, podle kterého je rostlina pojmenována, vyhrabává kořen nejvíce právě v období říje - pomáhá jim přežít drsné sibiřské podmínky a zajistit dostatečnou reprodukci. Užívání maralího kořene zvyšuje celkovou psychickou i fyzickou odolnost, působí pozitivně na centrální nervovou soustavu - zlepšuje koncentraci i paměť, posiluje imunitu a působí mírně anabolicky - podporuje růst svalů a obnovu tkáně (narozdíl od hormonů bez nežádoucích účinků), někdy se mu též přezdívá elixír mládí.

Zdroje: 

Obrázek - https://www.google.cz/search?q=maral%C3%AD+ko%C5%99en&rlz=1C1AVNE_enCZ668CZ668&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj58d_cq8rLAhXEQZoKHf_4CbAQ_AUIBygB&biw=1920&bih=911#imgrc=LcCnVplSgDWS8M%3A

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.