Úvodní stránka » Rady z přírody » Jablečný ocet pro lepší imunitu a trávení

Jablečný ocet pro lepší imunitu a trávení

Zdravý nápoj za pár korun

Jablečný ocet je vyroben z jablek, která se drtí a fermentují. Obsah kalorií v jablečném octě je extrémně nízký, což je první dobrou zprávou. Tento nápoj je známý jako jeden z nejlepších detoxikačních prostředků, jež z těla odstraňuje toxiny. Podle studií přiměřená konzumace jablečného octa pomáhá člověku při ztrátě břišního tuku, neboť snižuje triglyceridy v krvi. Některé studie také ukázaly, že je tenhle zázrak přírody bohatý na antioxidanty a omezuje chuť k jídlu. Tohle všechno je sice fajn, ale pokud na jablečný ocet vsadíte, musíte vědět o správném načasování.

Ráno, nebo večer?

Odborníci tvrdí, že pití jablečného octa s trochou vlažné vody je po všech stránkách prospěšné. Když se praktikuje brzy ráno. Díky němu se vyplaví již zmíněné toxiny, tělo se snadněji nakopne k aktivitě, spalování i výdrži. „Panák“ jablečňáku těsně před spánkem prý naopak hubnutí nepomáhá, stojí si za svým odborníci na výživu. Pak je tu taky ta věc ohledně množství.

Kdekdo si myslí, že do sebe nutně musí obrátit velkou sklenici octa, jenže méně je někdy více. Za ideální množství se považuje jedna až dvě polévkové lžíce za den. Ocet rozmíchejte v trošce teplé vody, nápoj vypijte a následně si vypláchněte ústa. Proč? Jelikož se jedná o fermentovaný octový nápoj, v ústech dělá trochu nepořádek. Při dlouhodobém užívání může způsobit erozi zubní skloviny. Na druhou stranu to vyváží tím, že upraví trávení, posílí imunitu a zkrotí vysokou hladinu cukru v krvi. Tak na co ještě čekáte, už máte nalito?

Zdroj: https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/35798/Dechberouci-ucinky-jablecneho-octa-zavisi-na-spravnem-case-uzivani?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=akfdkjokQUN-202104011529&dop_id=11083138