Úvodní stránka » Rady z přírody » Med a kurkuma - přírodní antibiotika

Med a kurkuma - přírodní antibiotika

Pro posílení imunitního systému nemusíte nutně do lékárny, ale můžete si připravit účinný a zdravý domácí prostředek, který bude fungovat jako takové domácí antibiotikum. Recept je velmi snadný. Na přípravu domácího antibiotika s plně přírodním složením budete potřebovat pouze dvě základní ingredience. Jejich smícháním vznikne koktejl plný účinných a pro tělo prospěšných látek, které pomohou pro lepší boj proti infekcím.

Síla medu

Med má přirozené přírodní protizánětlivé a regenerační vlastnosti. Díky vysokému obsahu antioxidantů, vitamínů a esenciálních aminokyselin se med po stovky let používá v alternativní medicíně jako hotové přírodní antibiotikum. Svým složením inhibuje vývoj patogenů, jako jsou bakterie, viry a houby. Také pomáhá zvyšovat produkci protilátek a stimuluje normální fungování imunitního systému.

Kurkuma

Kurkumin, který se přirozeně vyskytuje v kurkumě, což je druh koření s typickou sytě žlutou barvou, má protizánětlivou, antibiotickou a analgetickou roli při užívání. Tato látka dokáže snadno vytvářet ochrannou bariéru a podporuje imunitní systém, který bojuje proti patogenům odpovědným za rozvoj infekcí. Rovněž eliminuje bakterie a pomáhá léčit desítky nemocí. Síla kurkumy je známá již po mnoho let, takže by byla velká škoda zapomínat na její výborné účinky.

Recept na domácí antibiotikum

Pro přípravu účinného domácího antibiotika založeného na čistě přírodních ingrediencích budete potřebovat několik základních a víceméně snadno dostupných surovin. Připravte si proto následující věci:

  • 4 lžíce kvalitního medu
  • 1 lžíce mleté kurkumy

Postup přípravy je také velmi jednoduchý. Dejte med do sklenice a k tomu přidejte potřebné množství kurkumy. To celé zamíchejte ideálně dřevěnou lžící. Následně nádobu zakryjte vhodným víčkem a nechte uležet přes noc. Druhý den je směs již připravena ke konzumaci.

Jak domácí antibiotikum užívat

Pro nejlepší účinky je dobré konzumovat zhruba jednu lžičku této směsi každý den. Nezapomínejte také na kombinaci se zdravým životním stylem, kam patří vyvážená strava bohatá na vitamíny a minerály a navíc pravidelný pohyb, který je důležitý pro proudění krve a lymfy. Pomoci mohou i komplexní doplňky stravy, ale když víte, že se dají nahradit domácím antibiotikem, nemusí to být vyloženě nutné.

Zdroj:https://www.zdravestravovani.eu/ucinne-prirodni-antibiotikum-zvladne-pripravit-kazdy-staci-k-tomu-dve-bezne-dostupne-suroviny/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=8&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=Gp04r9jOAJ4-202102280556