Úvodní stránka » Bylinky » Medvědice lékařská

Medvědice lékařská

Mocný účinek při onemocnění ledvin a močových cest zajistil v přírodním léčitelství této bylině značnou popularitu. Působí detoxikačně, dezinfekčně, léčí dnu a efektivně potlačuje infekce. Medvědici lékařskou u nás ve volné přírodě běžně nenajdeme, ale pokud bychom měli to štěstí, rozhodně bychom ji neměli trhat, je totiž rostlinou chráněnou. 

Medvědice je významnou urologickou bylinou. Její účinek je především čistící a dezinfekční, zbavuje ledviny a celé močové cesty nebezpečných usazenin a působí proti původcům infekcí. Léčí např. zánět močového měchýře, infekce močových cest a podporuje rozpouštění a vyplavování kaménků v těchto orgánech. 

Čistící účinek medvědice ocení také ti z nás, kteří trpí dnou. Tato bylina nám totiž pomáhá zbavovat se kyseliny močové, která při příliš vysokých koncentracích v těle krystalizuje, usazuje se v tkáních a působí značné zdravotní komplikace. 

Medvědici lékařskou je potřeba užívat s opatrností. Tato bylinka má poměrně silné působení na náš organismus. V případě potřeby jí aplikujeme formou kůry, která by neměla přesáhnout 1 - 2 týdny. Pak medvědici na 3 týdny vysadíme a podle potřeby kůru opakujeme, nejvýše však 5x do roka. Medvědici nepodáváme dětem a těhotným a kojícím ženám. Všeobecně platí, že se o léčbě touto rostlinou raději poradíme s lékařem. 

Zdroj:

Obrázek - https://www.google.cz/search?q=medv%C4%9Bdice+l%C3%A9ka%C5%99sk%C3%A1&rlz=1C1AVNE_enCZ668CZ668&espv=2&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiWjvm-3cfLAhWn8HIKHWvgAoAQ_AUIBigB#imgdii=ypa0IUbkwAr5WM%3A%3Bypa0IUbkwAr5WM%3A%3BFBfBCI1ir7b2yM%3A&imgrc=ypa0IUbkwAr5WM%3A 

Text - Bylinky.eu, Medvědice lékařská léčí ledviny i zánět močových cest, Michaela Vorlová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.