Úvodní stránka » Zajímavé články » Olej lipový květ

Olej lipový květ

Velká část dodávky tohoto těkavého oleje pochází z Francie, kde se vyrábí pouze v omezeném množství. A to je důvod, proč je tento typ oleje trochu dražší. Na druhou stranu si můžete být jistí, že se případná investice vyplatí. Malá lahvička zázračného oleje je totiž doslova studnicí fyzického i psychického zdraví.

Obvykle se používá ve spojení s difuzory, protože vůně tohoto oleje navozuje klid a relaxaci. Může se však také lokálně nanášet na pokožku a vlasy, i když je nutno říct, že denní a dlouhodobé používání přípravku se nedoporučuje, neboť může způsobit podráždění, zejména u osob s citlivou kůží. Jeho účinky si však ihned zamilujete!

Pomáhá při úzkosti a depresivních stavech

Můžete si do odpařovače přidat pár kapek lipového květu pokaždé, když vás přepadnou chmury. Lípa je dobrá pro rozptýlení negativních emocí. S tímto těkavým olejem také můžete počítat, pokud se léčíte s depresí.

Snižuje stres

Silice z lipových květů je také užitečná v případě, když čelíte stresu nebo tlaku kvůli nějakým osobním problémům. Olej se pak používá několika způsoby. Buď se přidává do koupele, nebo se mísí s nosným olejem (olivovým, kokosovým, mandlovým…) a je po ruce pro uklidňující masáže.

Detoxikuje tělo

Tradiční léčitelé obvykle podávají esenciální olej z lipového květu při odstraňování toxinů, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Tento sladce vonící olej zbavuje tělo jedovatých látek zachycených v těle tím, že zvyšuje tvorbu moči a také povzbuzuje pocení.

Zesvětluje pleť

Jeden z mnoha kosmetických přínosů, které lipový květ ve formě esenciálního oleje poskytuje, je zesvětlení pleti. Několik kapek přidaných do vašeho oblíbeného kožního produktu, jako je tonikum či pleťový krém, dělá divy. Vyhněte se však každodennímu užívání, jinak svoji pokožku podráždíte. A buďte na pozoru i v případě těhotenství a kojení. Pokud plánujete užívat esenciálního olej z lipového květu pro různé terapeutické účely, informujte o tom svého lékaře.

Zdroj: Text,obrázek - https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/25467/Esencialni-olej-lipovy-kvet-Detoxikuje-telo-a-zesvetluje-plet