Úvodní stránka » Zajímavé články » Pivo jako lék

Pití piva snižuje celou řadu zdravotních rizik, ale jen když ho pijete v rozumné míře

pivo.jpg

Pivo je alkoholický nápoj, který když se pije v rozumném množství, může v mnoha ohledech přispět k posílení našeho zdraví. Má vyšší obsah bílkovin a vitamínů B než například víno, další oblíbený alkoholický nápoj. Zpravidla pivo pijeme večer, když se jdeme pobavit s přáteli, přitom ani netušíme, jak dobře na naše tělo může pivo působit. V přiměřeném množství samozřejmě. Na ty, kteří pijí hektolitry piva, může mít opačné účinky. Proto si nyní nemyslete, že můžete veškerý denní příjem tekutin nahradit pivem, tak tomu rozhodně není.

Za všechno může chmel

Chmel je jedna z hlavních složek při výrobě piva. Je mimořádně bohatým zdrojem flavonoidů, které jsou silnými antioxidanty. Pivo je navíc velice dobrým zdrojem minerálů a hraje důležitou roli v mnoha metabolických procesech. Pije-li se v rozumném množství, může příznivě podpořit sílu našeho zdraví. Zde je několik důvodů, proč si jej občas dopřát.

Chrání ledviny

Pivo může udržet naše ledviny zdravé. Nedávná studie ukázala, že pivo má skutečně příznivé účinky na ledviny. Jedna láhev piva snižuje riziko ledvinových kamenů až o 40%, takže se rozhodně nebojte si tento zlatý mok občas dopřát.

Snižuje hladinu cholesterolu

Další velice častý zdravotní problém, na který může pomoci pivo. Pivo dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi. Rozpustná vláknina nalezená v pivu totiž výrazně snižuje LDL (špatný) cholesterol.

Zdroj vitamínů B

Pivo zvyšuje hladinu vitamínů B v těle. Podle odborníků pivo obsahuje několik důležitých vitamínů skupiny B, například B1, B2, B6 a B12. Jedinci, kteří pijí pivo, mají až o 30% vyšší hladinu vitamínu B6 než lidé, kteří se pivu vyhýbají. Ve srovnání s konzumenty vína mají pivaři dokonce dvojnásobnou hladinu vitamínu B6.

Posiluje kosti a předchází osteoporóze

Pivo posiluje kosti. Studie potvrzují, že vysoký obsah křemíku v pivu účinně přispívá k lepší hustotě kostí a tím předchází osteoporóze.

Pomáhá s nespavostí

Pivo funguje jako skvělá zbraň proti nespavosti. Za tuto schopnost může vděčit laktoflavinu a kyselině nikotinové. Tyto látky se v pivu vyskytují v hojném množství a podporují zdravý spánek.

Snižuje riziko srdečního infarktu

Bylo prokázáno, že pivo snižuje riziko srdečního infarktu. Podle odborníků mají spotřebitelé piva o 40 – 60% nižší riziko srdečního infarktu ve srovnání s lidmi, kteří pivo nepijí vůbec.

Brání krevním sraženinám

Pivo je skvělou prevencí nebezpečných krevních sraženin. Odborníci tvrdí, že pivo obsahuje účinné látky, které brání tvorbě krevních sraženin. Ty mohou vést k trombóze, která způsobuje mrtvici, nebo k jiným vážným zdravotním komplikacím.

Zlepšuje paměť

Pivo má potenciál zvýšit kapacitu paměti. Nedávná studie ukázala, že konzumenti piva mají mnohem nižší riziko Alzheimerovy choroby a demence než ti, kteří pivo vůbec nepijí.

Snižuje stres

Pivo vám pomůže bojovat proti stresu. Skupina vědců zjistila, že dvě malá piva denně mohou snížit stres a pocity úzkosti při práci. Samozřejmě se doporučuje pít pivo až po práci, ne před ní ani během ní.

Zlepšuje kvalitu pokožky

V neposlední řadě pivo příznivě působí na naši pokožku, díky čemuž můžeme vypadat mladistvěji a krásněji. Některé vitamíny v pivu mohou pokožku regenerovat a také ovlivnit její pigmentaci. Díky pivu je pokožka hladká a jemná.

Zdroje : https://svetkreativity.cz/piti-piva-snizuje-celou-radu-zdravotnich-rizik-ale-jen-kdyz-ho-pijete-v-rozumne-mire/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=cXLmboUhOUT-202011240717&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box