Úvodní stránka » Zajímavé články » Účinky hroznového džusu

Účinky hroznového džusu

Co hrozny obsahují?

Hrozny obsahují resveratrol a polyfenoly, tedy silné antioxidanty, které působí proti oxidativnímu stresu, čímž snižují riziko vzniku chronických onemocnění. Kromě toho obsahuje bioaktivní sloučeniny, které spolu s vitamíny a minerály mají čisticí a protizánětlivé účinky.

Hroznový džus snižuje hladinu cholesterolu

Proč pravidelně pít hroznový džus? Díky významnému obsahu vlákniny, vody a polyfenolů totiž hroznová šťáva podporuje správnou funkci kardiovaskulárního systému. Resveratrol zase zabraňuje oxidaci špatného cholesterolu (LDL) v tepnách, čímž zabraňuje jeho usazování na stěnách tepen, jejich zužování a následnému ucpávání.

Pokud se chcete vyhnout zdravotním problémům, jakým ucpávání tepen bezesporu je, dopřejte si hroznovou šťávu alespoň 2-krát týdně.

Pomáhá detoxikovat krev

Hroznová šťáva je významným zdrojem vitaminu C, draslíku a již zmíněných polyfenolů, které jsou nezbytné pro stimulaci detoxikace krve. Tyto složky podporují správné fungování lymfatického systému, který je zodpovědný za filtrování a odstraňování toxinů a těžkých kovů z krve. Navíc hroznová šťáva zklidňuje podráždění žaludeční sliznice a pomáhá obnovit přirozené pH krve.

Infekce močových cest

Díky svým účinkům je tento přírodní nápoj skvělým doplňkem při neutralizaci vlivu bakterií, které způsobují infekce močových cest. Obsahuje protizánětlivé látky, které obnovují zdraví tkání, minimalizuje tak příznaky jako je bolest, či pálení při močení. Díky svým diuretickým vlastnostem přispívá k podpoře produkce moči, což usnadňuje eliminaci bakterií, které způsobují zánět močových cest. A navíc, resveratrol působí jako přirozené antibiotikum, proto se doba léčby močových cest při jeho pravidelném užívání zkrátí. 

Zdroje: Text, obázek - http://styl.instory.cz/1694-vite-co-vsechno-v-sobe-skryva-hroznovy-dzus-jeho-ucinky-vas-ohromi.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu