Višeň obecná 

Višeň obecná neboli třešeň višeň či višeň sladkovišeň pochází z oblasti Kaspického moře a dožívá se čtyřiceti let. Její rudé plody s vysokým obsahem vitaminu A nejsou tak sladké jako plody třešně. Existují dva typy višně: stromovitá a keřovitá. Podle zbarvení a chuti plodů rozlišujeme kyselky (tmavě červené a velmi kyselé), sladkovišně (tmavě červené, sladce nakyslé), amarelky (oranžové až načervenalé, mírně kyselé) a skleněnky (světle červené, příjemně kyselé).

Plody se konzumují syrové nebo zpracovávají(marmelády, džemy, kompoty, sirupy, pálenky, likéry atd.), používají se do ovocných koláčů a k dozdobení dezertů. Višňové dřevo se uplatňuje v nábytkářském průmyslu.

Višně léčí impotenci, žloutenku a odstraňují nadváhu

Nejsou tak oblíbené jako třešně, ale s cukrem nebo v čokoládě je miluje každý. Řeč bude nyní o malém peckovitém ovoci, višni. Višně jsou velmi bohaté na vitamíny A, C, E a kyselinu listovou, železo, hořčík a vlákninu. Konzumace ve velkém množství je pro naše zdraví jedině prospěšná.

Toto ovoce je bohatým zdrojem vitamínů a minerálních látek. Obsahuje antokyan, pigment, který je součástí například i ostružin, jahod nebo černého rybízu. Toto ovoce má však vyšší koncentraci beta-karotenu než jahody a borůvky. Také obsahují antioxidant zvaný melatonin, který je klíčovým pro regulaci tepové frekvence a potlačování stárnutí těla.

Višně jsou opravdovým elixírem pro náš organismus. Udržují krásu naší pokožky a urychlují proces hojení. Také léčí záněty, nespavost a snižují příznaky menopauzy. Jsou i účinnou prevencí proti rakovině, především proti rakovině tlustého střeva.

Čerstvé višně jsou velmi důležité pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Pouhá hrst čerstvých višní vám pomůže odstranit pocit únavy. Ale prospěšné nejsou jen čerstvé. Můžete je jíst sušené nebo i mražené. Vynikající je i višňový čaj, který pomáhá při odplavování kamenů z močových cest, bojuje proti celulitidě, impotenci a onemocnění ledvin.

Recept z listů višně

Sice tu stále mluvíme o plodech višně a nikoliv o listech, ovšem jejich účinky jsou stejné. Listy se velmi často využívají pro kosmetické účely, například při odstraňování lupů a otoků očních víček. My vám nyní přinášíme recept z listů višně.

sour-cherry-leaves-can-treat-impotence-hepatitis-a-and-melt-excess-bodyweight

Do hrnce vložte 1 polévkovou lžíci drcených listů z višně a jednu polévkovou lžíci sušeného koriandru. Přidejte tři šálky horkého piva a nechte vařit. Jakmile se směs dostane do bodu varu, plamen zmenšíme a vaříme na mírném ohni ještě půl hodiny. Poté odstavíme a necháme vychladnout. Až bude směs na pokojové teplotě, přeceďte ji přes gázu.

Tuto směs pijte třikrát denně po jídle. Léčba by měla trvat po dobu 1 – 2 měsíců. Léčivý nápoj vám dodá výše zmíněné látky a postaví vás na nohy. Nejlépe se ale hodí na léčbu onemocněných jater.

Zdroje: 

Text - http://ceskozdrave.cz/visne-leci-impotenci-zloutenku-a-odstranuji-nadvahu/, http://abecedazahrady.dama.cz/katalog-rostlin/visen-obecna

Obrázky - http://ceskozdrave.cz/visne-leci-impotenci-zloutenku-a-odstranuji-nadvahu/, http://www.autodesignplus.cz/meyle-letni-smes-do-ostrikovacu-s-odstarnovacem-hmyzu-parfem-visen-25l

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.