Vitamin E

Vitamin E hraje klíčovou roli v mnoha enzymatických a metabolických procesech v těle, a zároveň působí jako antioxidant. Nachází se pouze v rostlinných potravinách, včetně různých semen, ořechů, ovoce, zeleniny a olejů. Bez éčka by se mnoho základních procesů stalo méně účinnými, imunitní systém našeho těla by byl ohrožen. A co víc, u mužů je vitamin E zvláště důležitý z určitých klíčových důvodů.

  • Příznivé podmínky pro otěhotnění a libido

Ten, kdo jej má dostatek, se může pochlubit zlepšenou pohyblivostí spermií, posíleným zdravím srdce, ochranou proti rakovině, zvýšeným libidem a funkčním imunitním systémem. Co se týče konkrétně reprodukčního systému, tak pro něj je klíčový dostatek spermií a jejich mortilita (úmrtnost).

Výzkumy v této souvislosti dokázaly, že správné hladiny vitaminu E napomáhají právě motilitě spermií a jejich celkovému zdraví, čímž se zvyšuje schopnost otěhotnění. (Tip pro dámy, které plánují miminko. Dopujte partnera éčkem!) Spolu se zvýšenou pohyblivostí spermií a posíleným sexuálním zdravím také mnoho mužů, kteří se soustředí na příjem éčka, hlásí, že cítí nárůst libida.

  • Rakovina

Vitamin E je známý jako antioxidant pozitivně působící na celkové zdraví těla. Zkrátka a dobře neutralizuje volné radikály dříve, než mohou způsobit oxidační stres a chronické onemocnění. Je také známo, že vitamin E, který jen tak mimochodem zahrnuje osm sloučenin, zlepšuje zdraví a vzhled pokožky, ale jeho účinky na rakovinu vyvolaly ještě větší rozruch. Laboratorní pokusy prokázaly, že éčko snižuje riziko vzniku rakoviny prostaty, což je pro muže s narůstajícím věkem velmi důležité.

  • Imunitní systém

Antioxidanty, včetně vitaminu E, jsou vždy užitečné ke snížení napětí v rámci imunitního systému. Díky jejich působení tělo zůstává chráněno před vnějšími patogeny, stejně jako chronickými nemocemi, které se mohou vyvíjet vnitřně.

Zdroje: https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/27602/Vitamin-E-je-pro-muze-nepostradatelny-Chrani-srdce-i-prostatu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu