Úvodní stránka » Rady z přírody » Zázračné čaje

Zázračné čaje

Je to trochu paradox, ale některé kupované medikamenty nadělají víc škody než užitku. Ostatně o tom vás snadno přesvědčí výčet vedlejších účinků. Proč to tedy riskovat, když můžete využít sílu bylinek a být zase jako rybička? Tohle funguje na výbornou…

Rýma a nachlazení

Jednu lžíci lipového květu či heřmánku spařte 1/4 litrem vařící vody, nechte deset minut odstát, poté sceďte. Na ochucení můžete přidat citrónovou šťávu s medem. Několikrát denně vypijte šálek teplého léku a brzy se vám uleví.

Viróza

2 díly lipového květu, 2 díly černého bezu, 1 díl podbělového květu, 1 díl mateřídoušky a 1 díl květů divizny. Tři lžíce smíchaných bylin přelijte 1/2 litrem vody a přiveďte k varu. Nechte deset minut louhovat. Čaj popíjejte vlažný, asi litr denně.

Chřipka

Připravte si 20 gramů máty peprné, 20 gramů černého bezu, 20 gramů lipového květu a 20 gramů heřmánku. Polévkovou lžíci směsi zalijte 1/2 litrem vroucí vody, přikryjte pokličkou a nechte pár minut odstát. Dejte si šálek ráno, v poledne i večer. To vás postaví na nohy!

Angína

Smíchejte 20 gramů tužebníku jilmového (lidově se mu přezdívá chlapice), 20 gramů černého bezu a 20 gramů lipového květu. Při přípravě postupujte jako v předchozím případě, stejné je i dávkování.

Zdroje: Text - https://www.prostreno.cz/zdravi-a-diety/clanky/20698/Zazracne-caje-nasich-babicek-Na-rymu-chripku-i-anginu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

           Obrázek - http://www.magazin-pro-zeny.cz/lecive-rostliny-na-pocatku/

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.