Úvodní stránka » Receptář » Zázračný jablečný ocet

Zázračný jablečný ocet

Takovou obyčejnou, běžně dostupnou věc, jakou je jablečný ocet, můžete používat každý den. Na pokožku, vlasy, při hubnutí nebo když se spálíte na slunci. Díky němu budete krásná za málo peněz a bez chemie! Jablečný ocet vám dodá spoustu potřebné energie. Vaše pleť bude vypadat mladší a vlasy zdravější.

Jak ho vyrobit?

Kilogram dobře omytých jablek zbavených stopek a okvětí nastrouháme na hrubém nerezovém struhadle i se slupkami a jadérky. Vložíme je do pětilitrové sklenice, zalijeme studenou vodou ( asi 5 cm pod okraj) přiklopíme talířkem a necháme v teple. Dvakrát denně obsah láhve promícháme.
Zhruba po 10 dnech, přestanou jablka kvasit, takže šťávu můžeme přecedit přes hrubší nerezové síto. Vlijeme ji zpět do vymyté sklenice, přikryjeme a postavíme asi na 3 týdny do chladu. Poté by měla mít šťáva žlutohnědou barvu.
Přecedíme ji přes čistou gázu, nalijeme do lahví, zazátkujeme a uložíme v chladu.

Jablečný ocet nabízí nám mnoho možností používání, jak pro vnitřní, tak pro vnější péči o tělo.
Pomáhá při hubnutí, protože tělo zásobí nezbytnými minerály. Ráno nalačno vypijte sklenici vody s 2 lžícemi jablečného octa a 2 lžičkami medu. Tento nápoj slouží k posílení organismu, prospívá zažívání, tlumí chuť k jídlu.
Po celodenním běhání máte unavené nohy? Připravte si koupel s jablečným octem a odstraníte únavu nohou.
Máte vlasy bez lesku? Po umytí si je opláchněte vodou s jablečným octem.
Jablečný ocet se samozřejmě také hodí k přípravě jídel místo klasického octa.

Zdroje:

Text - http://hobby.instory.cz/764-vyrobte-si-zazracny-jablecny-ocet-doma.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Obrázek - https://www.lekarna.cz/clanek/jablecny-ocet-vedeli-jste-co-vsechno-umi/