Zelná voda

Někteří odborníci dokonce nazývají nálev z kysaného zelí za "supervodu", protože se už nejednou prokázaly její léčebné vlastnosti. 

Zelná voda je nabitá vápníkem, hořčíkem, železem, fosforem, sírou, draslíkem, jódem a v neposlední řadě obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, C, K a kyselinu listovou. Dokonalá vitamínová bomba.

  • Zelná voda a alkohol

Například po nejrůznějších oslavách, kde alkohol teče takříkajíc proudem, vám právě zelí a nálev z něj pomůže vyčistit trávicí systém a dodá tělu bohatství živin. Alkohol totiž ničí velké množství dobrých bakterií ve střevě, což může negativně ovlivnit schopnost organismu absorbovat důležité vitamíny a minerály.

A tak nejen po veselém večírku, ale každodenně, doporučují odborníci vypít sklenici zelné vody každé ráno na lačný žaludek a postupně dávku zvýšit až na dvě sklenice.

  • Výborná na žaludek

Díky vysoké hladině fytonutrientů může zelná voda dokonce léčit žaludeční vředy. A dvanácterníkové vředy u pacientů, kteří jedli kysané zelí nebo pili nálev, zmizely mnohem rychleji. Odborníci se domnívají, že je to způsobeno tím, že samo zelí, ale i nálev, pomáhá posilovat odolnost žaludeční stěny. 

  • Zelná voda na krásu

Zelná voda se může konzumovat a používat i jako kosmetický přípravek, který vám pomůže zlepšit pleť díky množství fytochemikálií a antioxidantů. Pomáhá bojovat proti škodlivým volným radikálům, které mohou vést k vývoji kožních problémů, jako je akné a černé tečky. Může také pomoci zlepšit hydrataci pokožky a zabránit tak jejímu předčasnému stárnutí. Vypijte sklenici zelné vody každý den nebo si zelí přikládejte na obličej jako masku. Uvidíte úžasné výsledky.

  • Potlačení pigmentových skvrn

Chcete-li potlačit pigmentové skvrny, můžete si ze zelné vody vytvořit vlastní velmi efektivní masku na obličej. Jednoduše přidejte lžíci medu a špetku kurkumy na přibližně jednu čtvrtinu šálku zelné vody. Poté přidejte jen trochu rýžové mouky a promíchejte, až vznikne pasta. Nechte pastu odstát asi 10 minut a pak pomocí vatového tamponu naneste na skvrny a nechte působit cca 30 minut. Následně pokožku opláchněte vodou, osušte a naneste hydratační krém.

Zdroje:

Text - https://styl.denikplus.cz/ostatni/516-konec-vylevani-vody-ze-zeli-jeji-neuveritelne-vlastnosti-vas-dostanou.html

Obrázek - https://styl.instory.cz/zdravi/1164-vylevate-vodu-ze-zeli-delate-chybu-ma-neuveritelne-vlastnosti.html