Úvodní stránka » Zajímavé články » Zlatý stafylokok

Zlatý stafylokok

Léčivé účinky náhodně objevené

Na trhu seženete spousty přípravků z jadérek, ale i dužiny grapefruitu. Jadérka mají ale ještě silnější účinky. Třebaže všechny léčivé účinky dosud známých rostlin zná lidstvo stovky, někdy i tisíce let, příznivé vlastnosti grepu známe poměrně krátce. Až v roce 1980 si jeden zahrádkář všiml, že jadérka grapefruitu vyhozená na kompostu vůbec nemění svoji konzistenci.

Započalo podrobné zkoumání, aby se přišlo na to, že mají silný antivirový, antimikrobiální a protiplísňový účinek. A tak se zrodilo nejúčinnější rostlinné antibiotikum a přírodní fungicidum, nebo přesněji řečeno, bylo objeveno. O jeho skvělých léčivých účincích už psali J. Janča a J. A. Zentrich například v Herbáři léčivých rostlin.

Co vše ukrývá plod pod slupkou?

Obzvláště šťavnatá dužina plodu obsahuje ve velkém množství vitamín C, vitamín P (bioflavonoidy), rutin, vitamín B1, ale i vápník a glykosid naringin, který může za jeho hořkou chuť. Mimo jiné látky pak ještě obsahuje pektin, vitamín K, draslík a hořčík. Díky obsahu vyjmenovaných i těch ostatních látek jeho konzumace příznivě působí na cévy tím, že dokáže rozpouštět vápenaté usazeniny a snižovat hladinu cholesterolu. Snižuje hladinu cukru v krvi, posiluje nervovou soustavu, zlepšuje paměť a podporuje správnou činnost srdce a žil. Vápník pak pomáhá kostem i zubům.

Jak už bylo zmíněno, dokáže grep vyléčit i zlatého stafylokoka. Jedná se o bakterii, která může být normální součástí bakteriální flóry nosu a ústní dutiny. Stafylokok však může vyvolat i prudké, život ohrožující infekce. Člověk se může nakazit kapkovitým způsobem přenosu infekce nebo přímým kontaktem.

Tinktura z grepových jadérek a dužiny

Z jadérek se vyrábí extrakty - oleje a tinktury, které mají všestranné použití. Příznivě působí při zánětech pochvy, je vhodný i na chlamydie. Dá se použít jako obklad na bércové vředy, na infekce dutiny ústní, nosohltanu, průdušek, uší i močových cest.

Umí zatočit i s různými ekzémy, kopřivkami i problémy s vlasy a s bradavicemi. Používá se i proti nadměrnému pocení nohou. I přes svoji hořkou chuť nenarušuje sliznici trávicího traktu a je tak velice vhodný na léčbu střevních zánětů a dalších problémů se střevy včetně vředů žaludku a dvanácterníku.

Pozor na kombinaci s léky

Přípravky z grepu, ale i samotný grep se někdy nesnese s léky. Proto je třeba dát si asi pětihodinovou pauzu mezi požitím léku a ovocem. Ovoce totiž u některých léků snižuje jeho zpracování v těle a lék se pak hromadí v těle a koncentrace prý může i zabíjet.

Zdroje: Text - http://www.ctidoma.cz/hobby/2017-12-30-mate-zlateho-stafylokoka-zbavte-se-ho-s-pomoci-jaderek-z-grepu-37076?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

            Obrázek - https://www.organicfacts.net/health-benefits/fruit/health-benefits-of-grapefruit.html